Перейти на версию для слабовидящих
Размер шрифта
A A A
Цветовая схема
a
a
a
Изображения
Развернуть панель

ЦПВЩ процес глобалізації приніс більше шкоди, аніж користі

Позиція "ЗА"

Під глобалізацією розуміють світові процеси, що стосуються посилення взаємозв’язків між державами . Їх економічна, інформаційна, зовнішньополітична та ін. співпраця.

Причиною появи даного явища став процес інтерналізації, загострення загальнолюдських проблем, науково-технічний прогрес. 
Проте наша лінія бачить в даному явищі більше шкоди, аніж користі. Ось чому: 

🔹1)Даний процес веде за собою зростання нерегульованої конкуренції між різноманітними країнами за своє місце під сонцем, що, як наслідок, призводить до розростання прірви між бідними прошарками населення та багатими. Слабші просто не в змозі наздогнати магнатів, тим самим, занепадаючи. До прикладу наведемо корпорації макрорівня, які заполонили простори та ринки, знищивши альтернативи розвитку іншим компаніям конкретної місцевості та галузі. З даної тези також випливає надмірна взаємозалежність економік держав, кожна країна окремо вже не в змозі існувати, адже запорука її успіху залежить від ряду «третіх осіб», які вже вкоренились на ринку та надзвичайно впливають на нього. Сюди також додамо кабальні умови використання різноманітних ресурсів провідними державами, адже вони, маючи більшу впливовість, самі ними розпоряджаються. Це рабська праця населення країн 3 Світу, забруднення навколишнього середовища тих же країн, які за браком коштів вимушені йти на крайні міри і дозволяти будівництво фабрик та заводів на свої територіях. 

🔹2) Наступним моментом стала втрата національної ідентичності. Більшість країн уже настільки звикли до інтернаціоналізму, що практично відкидають свою унікальність, тобто замість рідної мови послуговуються загальними типу англійської, китайської чи російської. Стираються рамки культури й традиційності, адже все частіше глобалізація вводить поняття трендів та стереотипності, що стає «прокрустовим ложем» для ряду націй. І негативізм тут шалений, адже люди почувають себе нещасливими, намагаючись наздогнати світові тенденції, нехтуючи рідним. Плюс, впливовіші країни взагалі можуть насаджувати свою культуру, тут яскравим прикладом є Росія, як змила самоідентичність ряду національностей, що проживають на її території. 

Позиція "Проти"

Якщо вірити кейсу Уряду, то доцільним було б жити в печерах та дотримуватись розподілу територій, охороняючи їх від чужинців. 

Ми ж бачимо в процесі глобалізації однозначно більше користі, аніж шкоди, оскільки це розширює горизонти, полегшує життя та вирішує ряд проблем, що і доведемо наступним чином. 

🔹1)Науково-технічний прогрес, лише завдяки цьому глобалізація уже перемагає. Скажіть ,а чи користуєтесь ви мультиварками, а чи не автоматизовано виробництво на заводах, чи не пливуть величезні танкери перевозячи нафту та зріджений газ, щоб забезпечити ресурсами тих, кому їх не вистачає? Це 100% правда. Тисячам людей життя було полегшеним, вдома, на роботі, в повсякденному житті завдяки такому технічному прогресу.Тим самим це спонукаємо виникнення ще 1 потужного бенефіта – розширення ринків лояльних до споживачів. Від нині кожний в змозі віднайти те, що йому по кишені. Ми можемо надати дешевші продукти споживачам саме завдяки тій то конкуренції, про яку каже Уряд,це і знижує ціни, і змушує виробників дбати про покупця та винаходити оригінальні варіанти задля розширення ринку, наприклад підвищенням якості своїх товарів, залучення іноземної продукції.Завдяки НТП за лічені хвилин світ проводить грошові операції, обмінюється інформацією та комунікує, тим самим надаючи людям свободу вибору та дій. Уже непотрібно пішки долати дясятки км і чекати днями лише заради передачі посилки, варто лише скористатись авіапоштою. І таких прикладів безліч. 

🔹2)Цілком протилежною уряду є концепція ідентичності. Світ воліє стирати рамки, полишати одноосібність. Саме завдяки цьому ви в змозі подорожувати континентами, знайомитись з новими культурами та переймати досвід. Це несе у собі величезний виграш для усіх, адже хтось елементарно заробляє на туризмі та піднімає імідж свої держави, а хтось користується послугами та отримує задоволення від незвичної для нього обстановки. Більш того, завдяки глобалізації ми піднімаємо економіку країн, адже багатші можуть підсобити злиденним й намагаються витягнути їх з такого стану. У величезному світі ви не залишаєтесь одні, вам завжди є кому допомогти, на макро чи мікрорівні