Перейти на версию для слабовидящих
Размер шрифта
A A A
Цветовая схема
a
a
a
Изображения
Развернуть панель

ЦПВЩ Олімпійські ігри повинні проходити без національної символіки

Позиція "За"

Олімпійські ігри довгі століття слугували символом перемир’я і змагання виключно найкращих представників кожної з націй. Перемога чи достойний виступ на Олімпійських іграх приносив не тільки успіх спортсмену, але й показував той факт, що держава достатньо економічно забезпечена, щоб підготувати своїх спортсменів на високому рівні і без лишніх втрат для інших сфер державного впливу. Але зараз багато формальностей, котрі відтворювали суть Олімпійських ігор, не дотримуються (наприклад, військові операції між країнами, або чесність між учасниками в плані не використання допінгу, тощо), саме тому і національна символіка уже не потрібна, бо тепер це не боротьба націй за кращість, це боротьба самих спортсменів, водночас, роль держави і влив на результат спортсмена все менший. 

Переможців олімпійських ігор знають більше за іменами, ніж за державами, котрі вони представляли, тому справедливо буде не затуляти імена справді достойних спортсменів назвою держави, котра сама по собі могла більше заважати, ніж допомагати. 

Несправедливо відносно до спортсменів, яким важко було добитись підтримки держави і доводилось самостійно шукати спонсорів і місця для підготовки. А ще, репутація держави в світі сильно б’є по тому, як сприймають учасника, якщо ця репутація негативна, то цей негатив відчуває і учасник Олімпіади у різних проявах. 

Символіка на Олімпійських іграх – це як військові прапори на полі бою, але зараз свою впливовість держави проявляють в сферах економіки і військової справи, то навіщо переобтяжувати життя спортсменам і державі? Нехай перші відповідають виключно за свій провал чи успіх, не прив’язуючи це до усієї держави. А держава перестане хвилюватись, що її статус може бути підірваний на спортивних змаганнях. Плюс, деякі держави економічно не здатні забезпечити достойний рівень підготовки спортсменів, тож нехай вкладаються в корисніші для громадян сфери, а спортивні змагання залишать спортсменам і фанатам спорту, тобто, добровільно бажаючим долучатись до цього процесу.

Позиція "Проти"

Саме тому, що суть Олімпійських ігор в змаганні націй, національна символіка як базовий атрибут Олімпіади має залишитись, інакше ми будемо мати чимало негативних наслідків як для спортсменів, так і для фанатів спорту, і врешті-решт, для самих держав. 

Перш за все, тягар відповідальності, який в кейсі уряду чому давить на спортсмена, насправді слугує сильною мотивацією для самовдосконалення, наполегливої роботи і підготовки для хорошого виступу на Олімпіаді. Саме відповідальність за честь усієї нації стимулює спортсменів ставати кращими. А така робота над собою надихає молодше покоління також займатись спортом і постійно вдосконалюватись. Ця відповідальність слугує кращим мотиватором, ніж просто дух змагання, адже вона іще й зобов’язує до чесної боротьби, інакше від нечесної гри страждає не просто кар’єра спортсмена, але й репутація держави. 

 Державна символіка також залишає саму державу зацікавленою в підготовці і проведенні Олімпійських ігор, адже так само, як це було колись, Олімпійські ігри є мирним засобом силових змагань між державами для визначення того, хто крутіший, і цей майданчик мусить мати політичний аспект (символіку держави), за яку держава отримуватиме бенефіти у вигляді поваги у світі, або ж стимулу інадалі розвиватись і переймати досвід для покращення результатів. Якщо ж держави будуть зосереджуватись на змаганні виключно в успішності економічності чи військової справи, то в такому світі держави будуть більше зосередженні на війну, аніж на мир. 

Не зважаючи на те, щоб і справді деякі спортсмени можуть дозволити собі підготовку закордоном за рахунок інших спонсорів, все ж для більшості учасників фінансування держави і місцеві тренувальні центри є базою підготовки до Олімпіади, тому символіка повинна бути присутньою як прояв елементарної вдячності спортсмена за те, що його нація підтримала його і надала можливість представляти себе на Олімпійських іграх як найкращого/найкращу в своєму виді спорту. 

 Не зважаючи ні на що, проведення і участь в Олімпійських іграх ще дуже багато в чому залежить від підтримки держав як політичних інституцій, тому рано казати, що спортсмени і фанати спорту зможуть самостійно підтримувати змагання, тому і зацікавлення держави має залишатись, а можливе воно тільки при наявності національної символіки.

Аналіз ситуації за суб'єктами
Позиція "ЗА" Суб'єкти  Позиція "ПРОТИ"
*керуються бажанням кар’єрного росту в спорті, а не бажанням відстоювати честь держави (для більшості спортсменів Олімпійські ігри – це каталізатор успішної кар’єри) * тиск відповідальності за провал виступу – спортсмена асоціюють з державою, відповідно і програш асоціюється з усією нацією, що негативно впливає як на спортсмена, так і на жителів країни. * репутація держави в світі може впливати на сприйняття спортсмена світовою спільнотою, що вносить політичний момент в чисто спортивні змагання Спорсмени *З наявністю національної символіки відчувають підтримку своєї нації *Символіка надає відсоток відповідальності, що слугує додатковою мотивацією виступити краще *Не зважаючи на сучасні можливості, для більшості спортсменів держава досі залишається основним спонсором, тому символіка під час виступу і на нагородженні слугує певною подякою спортсмена державі за надану честь представляти країну і допомогу при підготовці.
*знімає з себе тягар відповідальності за виступ спортсмена, відповідно не хвилюється за репутацію і зберігає за собою ті кошти, які обов’язково мали б йти на підготовку до Олімпіади *держави і так усе менше допомагають спортсменам, зазвичай ті самі шукають спонсорів, тож відсутність державної символіки тільки полегшать стосунки між державою і спортом, бо ніхто нікому нічого не буде зобов’язаний Держава *Вигідно підтримувати існування і проведення Олімпійських ігор як майданчика для змагання в кращості (плюсик для статусу в світі) *саме Олімійські ігри залишаються стимулом розвивати спорт в країні як такий, ще звертається увагу влади на цей важливий аспект розвитку суспільства, а відсутність національної символіки знищить інтерес держави, згодом без підтримки держав зникнуть і самі Олімпійські ігри, а далі і престижність спортивної сфери в світі.